Rapid Credit
  • Contact
    Call Center: 0799 31 20 02
    Sediu: 0341 41 00 00
  • Adresă
    Str. Răscoalei 1907, nr. 17
    colț cu Ștefan cel Mare
  • Program
    Luni-Vineri: 09:00-18:00
    Sâmbătă: 09:00-14:00

Cariere

AcasăCariere

Care sunt cerințele pe care trebuie să le îndeplinești ?

  • Studii superioare economice/juridice finalizate;
  • Abilități dezvoltate de comunicare, relaționare, negociere și vânzare, orientare către client și business;
  • Utilizare calculator: procesare în Word, baze de date, Excel, E-mail, Internet etc;
  • Capacitate de planificare, atenție la detalii, prioritizare a sarcinilor, capacitate de organizare și rezolvare a problemelor;

Pentru mai multe informații completează următorul formular:

Incarcă un cv in format PDF, mai mic de 2 MB

 Sunt de acord cu prelucrarea datelor personale in conformitate cu Politica de confidentialitate

 Sunt de acord cu prelucrarea datelor personale in scopuri de marketing in conformitate cu Politica de confidentialitate

Posturi disponibile:

Principalele tale responsabilități vor fi:

  • Prospectarea și identificarea potențialilor clienți;
  • Oferirea celor mai bune soluții de creditare specifice nevoilor acestora;
  • Buna cunoaștere a produselor și serviciilor oferite de instituție;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienți;
  • Menținerea și dezvoltarea în permanență a relației cu clienții;

Ne dorim colegi cu:

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoașterea pachetului MS Office;
  • Experiența în vânzări (experiență în domeniul financiar/bancar de cel puțin 2 ani);
  • Abilități de comunicare și interacțiune;
  • Perseverența în atingerea obiectivelor;
  • Atitudine proactivă și entuziasm;

Îți oferim:

  • Șansa de a face parte dintr-o echipă de profesioniști, de a lucra într-un mediu foarte dinamic care recompensează și încurajează performanța, creativitatea, spiritul de initiațivă și integritatea;
  • Acordarea unui venit lunar fix;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;

  • Acordarea asistenței juridice în domeniul operațiunilor de credit și a altor tipuri de angajamente și operațiuni ale instituției;
  • Participarea la definirea, elaborarea și implementarea produselor oferite;
  • Elaborarea și actualizarea contractelelor cadru și asigurarea standardizării documentaței juridice specifice a produselor si serviciilor instituției;
  • Verificarea documentației juridice de credit cu privire la clienții instituției, conform competențelor și reglementărilor interne;
  • Avizarea legalității și emiterea de opinii juridice în legatură cu produsele și serviciile oferite de IFN;
  • Acordarea asistenței juridice cu privire la garanțiile constituite în favoarea Rapid Credit;

  • Studii juridice superioare;
  • 3 (trei) ani practică în specialitate juridică;
  • Experiență specifică relevantă pentru activitatea de creditare și managementul riscurilor juridice constituie avantaj;
  • Operare PC – nivel avansat;

Îți oferim:

Te vei alătura unei echipe unite, tinere, care te va ajuta să te integrezi ușor și îți va acorda suportul necesar să-ți îndeplinești, la rândul tău, obiectivele financiare și de carieră.
Te așteptăm în echipa noastră dacă ești o persoană întreprinzătoare, ambițioasă și încrezătoare.